InterContinental Prague

InterContinental PragueInterContinental Prague
InterContinental Prague


Informace o hotelu:

Kategorie: 5***** congress spa&wellness
Lokalita: Hlavní město PRAHA
 

Kapacita:

Double 340
Suite 32
Školicí místnost 350
Restaurace 110
Kongresový sál 700
Salonek 350
 

Vybavení pokojů:

Internet ANO
Klimatizace ANO
Minibar ANO
Satelitní televize ANO
Trezor ANO
Nekuřácké pokoje ANO
 

Nabízené služby:

Bar ANO
Letní terasa ANO
Dětský koutek ANO
Kadeřnictví ANO
Concierge ANO
Krytý bazén ANO
Sauna ANO
Masáže ANO
Parkoviště ANO
Garáž ANO
Kavárna ANO
Směnárna ANO
Bezbariérový přístup ANO
Sekretářské služby ANO
Kosmetika ANO
Whirlpool ANO
Fitness ANO

Pařížská 30, Praha 1, 11000
Telefonní kontakt:770174440
E-mail:kristyna.hajkova@icprague.com
www.icprague.com/cz/

Popis hotelu:

Hotel InterContinental Prague, první mezinárodní pětihvězdičkový hotel v České republice, je ne-přehlédnutelnou dominantou Pařížské ulice a vltavského nábřeží. Disponuje 372 pokoji a apartmány, nově rekonstruovaným fitness centrem, 14 kongresovými sály a vyhlášenou restaurací Zlatá Praha v 9. patře. Návštěvníkům je k dispozici i restaurace Primátor, Dukes Bar & Café a luxusní obchodní galerie v lobby hotelu. Hotel InterContinental Prague byl vystavěn v letech 1968 až 1974 v brutalistním architektonickém stylu - architekti Karel Filsak a Karel Bubeníček se inspirovali soudobými zahraničními trendy. Dnes je umístěn na seznam architektonicky významných budov Odboru památkové péče Magistrátu hl. m. Prahy. Od otevření až do dnešních dnů hotel InterContinental hostil hvězdy ze světa filmu a hudby, politiky i vysoké vládní představitele.

Popis lokality:

InterContinental Prague stojí nedaleko Staroměstského náměstí v Pařížské ulici na břehu řeky Vltavy. Výběr této unikátní lokality nebyl náhodný. Záměrem bylo, aby hotel propojil a sladil Staré Město a řeku Vltavu a stal se sám o sobě nepřehlédnutelnou dominantou. Hotel se nachází jen pár minut chůze od mnoha nejnavštěvovanějších turistických atrakcí. Na mezinárodní Letiště Václava Havla se hosté dostanou za pouhých dvacet minut a na Hlavní nádraží za pět minut.

Popis pokojů:

Pokoje mají výhled do historické části města nebo na řeku Vltavu. Všechny pokoje jsou vybaveny příslušenstvím pro přípravu kávy a čaje, 32 LCD plochou panelovou televizí. Pokoje Classic a Deluxe: Úžasně pohodlné pokoje s moderní atmosférou. Tyto pokoje jsou vybaveny manželskou postelí, Wi-Fi, velkou mramorovou koupelnou a vanou se sprchou. Pokoje Deluxe (od 4. patra výše) mají výhled na řeku Vltavu nebo Pařížskou ulici. Pokoje Executive: Luxusní pokoje pro cestovatele vyžadující víc prostoru. Moderní a pohodlné s výhledem na řeku Vltavu nebo Pařížskou ulici. S elegantním dekorem s manželskou postelí a možností přistýlky. K dispozici je také Wi-Fi, velká mramorová koupelna a vana se sprchou. Rodinné pokoje: Rodinný pokoj je prostorný a světlý, s dvěma manželskými postelemi a může pojmout dva dospělé a dvě děti Apartmá Junior: Manželská postel a velký obývací pokoj pro chvíle odpočinku. Mramorová koupelna s vanou. Apartmá Executive: Hlavní ložnice s manželskou postelí a prostorný obývací pokoj, ve kterém si hosté mohou odpočinout. K dispozici také velký pracovní stůl a inspirující výhledy. Apartmá Club InterContinental: Dvě ložnice – jedna s manželskou postelí, druhá s dvěma oddělenými postelemi. Velkorysý obytný prostor a prostorná mramorová koupelna. K dispozici také jacuzzi. Prezidentské apartmá: Výhled na řeku a historické Staré Město. Dvě ložnice - jedna s manželskou postelí, jedna s dvěma oddělenými postelemi, luxusní obývací pokoj s osobitým a starožitným vybavením, kuchyňským koutem a velkou koupelnou. Soukromá sauna.

Popis služeb:

Pro kongresy a obchodní jednání nabízí InterContinental 14 různých klimatizovaných jednacích sálů s kapacitou až 580 míst při divadelním uspořádání, 400 míst při školním uspořádání, 700 míst při recepcích a 400 míst při banketech. Konference nebo koktejly lze pořádat i na terase pod širým nebem nebo v místnosti s obrovskými celostěnnými okny s panoramatickým výhledem na siluetu města a řeku Vltavu. Jedinečné výhledy na věže Starého Města, Pražský hrad a řeku Vltavu nabízí i restaurace Zlatá Praha, která prošla v roce 2016 rekonstrukcí a uvedla menu podle konceptu Farm to table (Z farmy na stůl). Suroviny pro pokrmy jsou čerstvé, lokální a dovážené od ověřených místních dodavatelů. Prémiovou gastronomií si restaurace vysloužila 2. místo v prestižním Maurerově Výběru Grand Restaurant 2019 a nejvyšší ocenění v žebříčku společnosti TopLife. Obnovou prošlo i hotelové fitness centrum. Pod značkou W. Fitness & Spa, která patří do sítě World Class, je otevřel sám zakladatel řetězce Ulf Bengtsson. Vznikl jedinečný prostor pro prémiovou péči o tělo - k dispozici jsou nejlepší fitness stroje, na kterých posilují olympijští šampioni a profesionální trenéři. Návštěvníci si mohou zacvičit i v krásné zahradě, zaplavat v bazénu nebo se občerstvit v baru.Další nominované hotely v kategorii:Záštita:
Zlatý partner:
Stříbrný partner:
Bronzový partner:
Mediální partner:
Sledujte nás i na Facebooku - Czech Hotel Awards    |    Facebook