Zámek Napajedla

Vila Lanna
11. 11. 2020
Hotel Golden Angel
2. 12. 2020
Zobrazit vše

Zámek Napajedla

Zámek Napajedla

Kategorie: ***
Lokalita: Zlínský kraj

Popis hotelu

Zámek Napajedla je hotel, který sídlí v barokním zámku uprostřed rozlehlého památkově chráněného parku, 15 minut jízdy automobilem od Zlína. Hotel nabízí zámeckou kavárnu s terasou.  Zámecké pokoje jsou vkusně zařízené a mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem nebo vanou, minibar, televizi, WI-Fi. Parkování je bezplatně zajištěno v zámeckém areálu a je monitorováno kamerových systémem. Zámek Napajedla, skvost barokní architektury, se stane alespoň na okamžik vaším domovem, místem, které si užijete, a do něhož se budete zcela jistě rádi vracet.

Popis lokality

Město Napajedla leží na hranici Hornomoravského a Dolnomoravského úvalu, na rozhraní tří regionů Hané, Valašska a Slovácka. Na 19,8 km2 zde žije bezmála 7500 obyvatel. Místo, označované jako Napajedelská brána, tvořilo již pro pravěkého a středověkého člověka strategicky důležitý bod. Údolí řeky Moravy s příznivými životními podmínkami, nacházející se na obchodní stezce, vytvářelo předpoklady pro trvalé osídlení. Historický název města sám vypovídá o jeho významu.Po staletí využívaly obchodní i vojenské karavany brod na řece Moravě při cestě od Baltu do středomoří a zpět. Při zastavení zde napojily koně, v okolních lesích našly potravu.  První písemná zpráva pochází z roku 1355. Napajedla náležela díky své strategické poloze ke starobylým dědičným panovnickým majetkům a později byla lákavým zástavním panstvím. Dlouhodobě se ujali vlády nad územím Žerotínové. Výraznou stopu v historii panství zanechal rod Rottalů, který je několikanásobně zvětšil. Erbovní znak Rottalů zdobí vstupní brány do kostela sv. Bartoloměje i napajedelského zámku. Ten postavil v barokním slohu pro poslední dědičku Rottalů vídeňský dvorní architekt Grimm.
Největšího věhlasu dosáhlo napajedelské panství za pánů ze Stockau. Sirné lázně s kvalitní léčivou minerálkou a bohatým kulturním programem lákaly návštěvníky zdaleka. Vídeňská smetánka začala do Napajedel jezdit po založení hřebčína, o jehož rozkvět se postaral zejména zeť pana hraběte Aristides Baltazzi. Tradice chovu anglických plnokrevníků v Napajedlích trvá bez přerušení více než 130 let. Pasoucí se stáda koní jsou neobvyklou zvláštností okolí. Náměstí v Napajedlích vévodí novorenesanční budova radnice. Mezi další  pamětihodností patří barokní kostel sv. Bartoloměje, a  budova bývalého kláštera.Současníkům nabízí město Napajedla dobré podmínky pro sport i společenský život, vítá své návštěvníky a rozvíjí se do evropské současnosti.

Popis pokojů

Patro zámeckých pokojů je „patrem života“

Patro zámeckých pokojů je „patrem života“. Je to místo, kde se budete cítit jako „vytržení“ z běžné reality světa. Zapomenete na běžné denní starosti.. Každý pokoj je jiný, je nadesignován dle speciálních energetických pravidel. Schází vám odvaha, ubytujte se v pokoji Odvaha, postrádáte rovnováhu, v pokoji Rovnováha vám ji pomůžeme naleznout, chcete se v životě radovat, využijte pokoj Radost. Potřebujete motivaci či se potřebujete v životě rozhodnout, užijte si pár chvil v pokoji Motivace. Toužíte něco změnit, vyzkoušejte pokoj Proměny.

Pokoj č. 1: SVATEBNÍ

Odvaha mnohdy v životě člověku chybí anebo ji občas ztrácí. Avšak pro každého z nás je důležitá. Možná ji naleznete právě v tomto krásném zámeckém pokoji, který je prozářen elegantní bílou a zároveň jasnými barvami. Apartmán s velkou chodbou, prostorným pokojem, s rozlehlou koupelnou – vanou i sprchovým koutem, samostatným wc.

Pokoj č. 2: MOUDROST

Naším celoživotním cílem by mělo být nalézání obecné, čisté, lidské moudrosti. Možná se vám to podaří v modrostříbrném pokoji, který je prozářen klidem, s výhledem do korun staletého stromu, který pamatuje vše, co zámek Napajedla zažil. Pokoj má krásnou velkou samostatnou koupelnu. K pokoji se dostanete zajímavou a tajemnou zámeckou chodbičkou. Pokoj se nachází v severním křídle zámku.

Pokoj č. 3: RODINA

Tento světlý třípokojový byt s výhledem na dvě světové strany vybízí k jedinečnému přenesení vlastní domácí pohody do starých zámeckých zdí. Dvě oddělené ložnice zajistí dostatečný komfort. Stejně tak jako dvě koupelny s vlastním wc.

Pokoj č. 4: VITALITA

Tak jako voda v řece plyne…, tak jak prales se neustále vyvíjí a mění. To je také náš život, v němž potřebujeme životní sílu – vitalitu. Pojďme ji společně hledat v rozlehlém pokoji, který je zařízen kombinací střibrno-zelené. Dýchne na vás aspekty přírody a čisté síly. Pokoj má k dispozici koupelnu se sprchovým koutem a wc, velká vana je součástí pokoje s výhledem z okna.

Pokoj č. 5: ROVNOVÁHA

Všichni hledáme rovnováhu – balanc, mezi prací, rodinou, volným časem. Mnohdy tápeme a nevíme, jak vše skloubit. Rovnováha je však důležitá. Možná ji naleznete v příjemném pokoji, v němž se kloubí jednoznačné linie a pestrých barev, které působí na naši životní energie a naše čakry. Krásný pokoj se samostatnou koupelnou, vanou a wc.

Pokoj č. 6: NĚŽNOST

V dnešní uspěchané a hektické době často zapomínáme na city, na dotyk, něžnost. Potřebujeme ji však všichni. Čistý cit, který dokáže mnohé. Tento něžný bílo růžový pokoj vám pomůže nalézt to, co možná ve svém životě postrádáte. Menší romantický pokoj s vanou na stříbrných nožkách v rámci pokoje, samostatným wc a zázemím.

Pokoj č. 7 TALENT

Hledáte svůj talent? Nevíte, co je Vaše životní, pracovní či osobní parketa? Hledáte svoji životní vášeň? Tak neváhejte a navštivte pokoj talent. Tento pokoj a esence podpoří pochopení vaší identity. Menší útulný pokoj s květinami a příjemnou koupelnou – sprchovým koutem a wc.

Pokoj č. 8 MOTIVACE

Smysl života je v našich rukou. Jen na nás záleží, jakou cestou se vydáme a jak budeme žít. Pokoj vás zahalí do klidného prostředí v bleděmodrém aranžmá. Navodí příjemnou atmosféru. Zde se budete v klidu moci oddat proudu svého snění a zlatému paprsku tvořivosti. Větší pokoj s vanou v rámci pokoje, koupelnou se sprchovým koutem a wc.

Pokoj č. 9 JASNOST

Neumíte se rozhodnout, co chcete? Jste ve svém životě váhaví? Nejste v harmonii? Nemáte jasno ve svých záměrech? Hledejte proto zdroj síly v přírodě, která je naším přirozeným pomocníkem. Důvěřujte své intuici. V pokoji jasnost se vám to jistě podaří. Menší pokoj se sprchovým koutem a wc.

Pokoj č. 10 RADOST

Radost má být nedílnou součástí života. Užívejme si proto život všemi smysly a rozvíjejme celistvý (holistický) pohled na život. S radostí přijímejme barevnou symfonii štěstí a zbavujme se strachu. Hledejte radost nejenom v tomto krásném prostorném pokoji, ale ve všech oblastech života. Radost je větší pokoj s koupelnou – s vanou a wc.

Pokoj č. 11 HOJNOST

V dnešní době je hojnost brána jako něco špatného, nepřípustného. Avšak každý z nás má nárok na to žít  plnohodnotný život. Podporujme přirozený pocit sebe ocenění a sebeúcty, a to nejenom v tomto příjemném pokoji, ale v celém našem životě. Pokoj má příjemný výhled do zámeckého parku, koupelnu,wc.

Pokoj č. 12 PROMĚNY

Život je koloběh a neustálá změna, které bychom se nikdy neměli bát. Proto hledejme to, na čem můžeme pracovat, co můžeme zlepšovat, jak v rovině pracovní, osobní či životní. Užívejte si přemýšlení a změn v tomto nádherném velkém pokoji s výhledem do parku. Pokoj je jedním z největších na zámku, má krásnou koupelnu s vanou, se sprchovým koutem a wc. Má krásný výhled do parku na historický prvorepublikový venkovní bazén, který si navrhoval jeden z majitelů zámku J.A.Baťa.

Pokoj č. 13 ASERTIVITA I

Často se nám stává, že nevíme, jak jednat, jak si zachovat chladnou hlavu. Mnohdy v jednáních ustupujeme, aniž bychom chtěli. Někdy jsme nervózní a reagujeme nepřiměřeně. Učit se asertivitě je těžké, ale stojí za to, zkoušet jednat v klidu a s jasným záměrem. Asertivita, menší pokoj s výhledem do parku, s koupelnou – sprchovým koutem a wc.

Pokoj č. 14 ASERTIVITA II

Pokoj je propojen společnou chodbou, je samostatný s koupelnou – sprchovým koutem a wc.

Popis služeb

Zámek Napajedla je rodinný hotel, který nabízí příjemné a útulné ubytování. Každý z pokojů má svou atmosféru a jedinečný styl. Nedílnou součástí hotelu je zámecká kavárna s letní terasou a zámecká vinotéka. V letním období je pro  ubytované hosty k dispozici  zrekonstruovaný historický prvorepublikový bazén z 30. let 20. století, který si nechal zhotovit J.A. Baťa.

Kromě organizace firemních akcí, konferencí a školení se orientujeme na pořádání svateb a rodinných oslav v jedinečném a nádherném prostředí Zámku Napajedla Snad každý sníme o dokonalé svatbě, která by se pro každého z nás měla stát neopakovatelným dnem a zážitkem. A právě Zámek Napajedla je místo jako stvořené pro tento významný životní den. U nás si můžete užít „all inclusive“ svatební den či jen svatební obřad.

Zámek je také krásnou historickou kulturní památkou. Od roku 2010 je zpřístupněn pro veřejnost prohlídkový okruh, kde návštěvníci mohou obdivovat barokní sály a salonky.

Kapacita

Double 7
Suite 7
Restaurace 40 míst
Kongresový sál 80 míst
Školicí místnost 40 míst
Salonek 30 míst

Kontaktní informace

Adresa:
Zámecká 265, 763 61 Napajedla

Telefon: 733 191 735
E-mail: info@zameknapajedla.cz

Webové stránky