Clarion Grandhotel Zlatý Lev

Hotel Kašperk
Hotel Kašperk
19. 3. 2020
PREMIUM hotel
Premium Hotel
19. 3. 2020

Clarion Grandhotel Zlatý Lev

Kategorie: ****, wellness&spa, congress
Lokalita: Liberecký kraj

Popis hotelu

Clarion Grandhotel Zlatý Lev se může pyšnit více než stoletou historií. Hotel byl otevřen, již v roce 1906 za účasti samotného Rakousko-Uherského císaře Františka Josefa I. Na začátku 20.století patřil mezi nejmodernější hotely ve střední Evropě a dodnes se je cennou ukázkou architektury florální secese.  V roce 2016 byla dokončena velice citlivá rekonstrukce, jenž navrátila původní vzhled i některým interiérům.117 pokojů, 2 restaurace, 4 konferenční prostory s kapacitou až 440 účastníku a wellness nabízí hostům více než vkusnou kombinaci tradice a 21. století ve **** hotelu.
Poloha na kraji historického centra Liberce je ideálním a pohodlným  výchozím bodem k objevování města i jeho okolí.

Popis lokality

Liberec je se svými 105 tisíci obyvateli pátým největším městem ČR. Historie Liberce sahá až do konce 13. století, ale teprve později (16.stol) začal nabývat na svém ekonomickém, politickém a kulturním významu, a postupně se stal přirozeným centrem regionu, jímž je až dodnes.
Díky své poloze – obklopen Jizerskými Horami nenabízí nejen městské vyžití, ale i široké spektrum sportovních a outdoorových aktivit.
Z Clarion Grandhotelu Zlatý Lev situovaného na kraji historického centra města, které je doslova za rohem, se pohodlně dostanete nejen ke všem pamětihodnostem jako je např. věhlasná opulentní novorenesanční radnice, ale i cesta na úpatí hory Ještěd nezabere mnoho času. (cca 20min jízdy tramvají.)

Popis pokojů

Hotel nabízí několik typů pokojů, které jsou vybaveny krom pohodlných postelí, psacím stolem a skříní, také příslušenstvím na přípravu kávy a čaje, minibarovou ledničkou, sejfem a fénem.  Na většině pokojů je klimatizace.

Superior pokoj  o velikosti 14-21 m2

Deluxe – 26-35 m2 je navíc vybaven rozkládací sedací soupravou (jedno lůžko)

Junior Suite – 40m2 nabízí 2 oddělené místnosti – ložnici a obývací pokoj s rozkládacím gaučem (2 lůžka)

Apartmá Ještěd – 50m2- opět pokoj s oddělenou ložnicí a obývací částí s rozkládací sedací soupravou. Navíc, je v obývacím pokoji velký stůl, až pro 6 osob. Okýnkem ve věžičce, která je součástí pokoje, můžete za hezkého počasí vidět Ještěd.

Prezidentské apartmá – 70m2- reprezentativní pokoj s malým balkonem, s oddělenou ložnicí a obývací částí a malou kuchyňkou. Obývací část může být vhodná jak pro příjemnou snídani nebo na setkání s přáteli či obchodními partnery.

Popis služeb

Snídaně formou bufetového stolu v restauraci Benada

Obědy a večeře formou  a la card v hotelové Hospodě Na Růžku, v sezóně i v restauraci Benada

Room service

Wellness –  whirpool, finská sauna a biosauna, fitness, privátní wellness s dřevěnou kádí na bublinkovou relaxační koupel, masáže

Konferenční místnosti vhodné k pořádání velkých akcí, plesů, školení, ale i menších rodinných nebo firemních setkání

Možnost objednání kadeřnických a kosmetických služeb

Kapacita

Single 5
Double 106
Suite 6
Restaurace 2
Kongresový sál 1
Školicí místnost 2
Salonek 1

Kontaktní informace

Adresa:
Gutenbergova 126/3, 46001 Liberec

Telefon: 485 256 700
E-mail: info@clariongrandhotelzlatylev.com

Webové stránky

Clarion Grandhotel Zlatý Lev