Vila Lanna

LH Hotel Dvořák Tábor Congress & Wellness
5. 11. 2020
Clarion Congress Hotel Ostrava
2. 12. 2020

Vila Lanna

Kategorie: ***, congress
Lokalita: Hlavní město Praha – Praha 6

Popis hotelu

Tato památkově chráněná budova je umístěna v rezidenční čtvrti Bubeneč v Praze 6.  Byla vybudována v roce 1872 v novorenesančním slohu významným průmyslovým podnikatelem a sběratelem uměleckých památek Vojtěchem Lannou jako letní odpočinkové sídlo. Vila se nachází v místě bývalé hlavní cesty „lepší pražské společnosti“ do jejího hlavního rekreačního areálu, do Stromovky. Budova je zvenčí zdobená freskami, které podle kartonů Josefa Mánesa zpracoval Viktor Barvitius, jež se také podílel na freskové výzdobě interiéru.

V přízemí vily se nachází vstupní hala s recepcí a dva společenské sály s bohatou nástěnnou obrazovou malbou. Menší sál (původně kulečníkový) s kapacitou max. 18 míst je ideální k pořádání slavnostních obědů či večeří. Větší společenský sál s možností venkovní terasy je vhodný k pořádání konferencí, seminářů, svatebním či rodinným oslavám.

V 1. patře historické budovy je možno použít salónek s krásnou terasou a výhledem do udržované zahrady vily. Nově otevřená a zrestaurovaná věž s vyhlídkou nabízí úchvatný výhled nejen do blízkého okolí vily Lanna, ale třeba i na ZOO nebo na Trojský zámek s přilehlými vinicemi. Zrekonstruovaná zahrada s několika lavičkami a altánkem vybízí k příjemnému posezení či procházkám v kteroukoliv roční dobu. Samozřejmostí je bezpečné parkování v areálu Vily Lanna.

Popis lokality

Vila Lanna je umístěna v klidné rezidenční čtvrti P6 – Bubeneč, nedaleko Pražského hradu, 5 minut chůze od stanice metra Hradčanská. Další výhodou je výborná dopravní dotupnost z letiště Václava Havla.

Popis pokojů

V 1. patře se nachází celkem 7 pokojů v historické budově se starožitným nábytkem. Okna jsou ve většině pokojů umístěná do klidné zahrady. Pokoje v hisotrické budově nemají vlastní sociální vybavení. Součástí vybavení každého pokoje je satelitní televise, trezor, kávový set a mini chladnička.

V roce 2000 byla ubytovací kapacita rozšířena a 17 pokojů ve 2 depandancích v zahradě. Všechny tyto pokoje mají vlastní sociální zařízení, malou ledničku, satelitní televizi, trezor, telefon s přímou volbou, kávový set a samozřejmě wi-fi. K dispozici je i bezbariérový přístup.

Popis služeb

Vila Lanna nabízí své reprezentativní prostory na uspořádání konferencí, seminářů, školení, porad, koncertů, výstav, svateb, oslav významných jubileí a rautů. Poskytujeme veškeré konferenční služby, techniku a online konference.

Možnosti venkovního grilování, komentovaných prohlídek a organizování společenských událostí.

Kapacita

Single 13
Double 11
Restaurace 1
Kongresový sál 2
Školicí místnost 4
Salonek 1

Kontaktní informace

Adresa:
V Sadech 1
160 00 Praha 6 – Bubeneč

Telefon: 224 321 278
E-mail: recepce@vila-lanna.cz

Webové stránky