Tvrz Orlice

Boutique Hotel KATERINA Znojmo
Hotel Katerina Znojmo
7. 4. 2020
Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague
7. 4. 2020

Tvrz Orlice

Kategorie: ****, wellness&spa, congress
Lokalita: Pardubický kraj

Popis hotelu

Hotel se nachází necelé 2 km od malého města Letohradu, na historicky významném místě středověké tvrze. Součástí budovy hotelu je také muzeum s výstavou expozic se středověkým sklepením, interiéry a knihtiskařskou dílnou.Na místě je také dětské hřiště a malá ZOO.

Za příplatek mohou hosté využívat naše wellness centrum vybavené saunou, vířivkou, parní masážní sprchu a nabídkou masáží a zábalů.

Hotel nabízí moderně zařízené ubytovací jednotky ve dvou kategoriích s nádechem historie. V restauraci s letní terasou a krásným výhledem na okolní přírodu si hosté mohou vychutnat pokrmy české kuchyně a místních specialit. Pro zvláštní události může být na požádání otevřena středověká krčma v podzemí nebo historický sloupový sál.

Všechny pokoje jsou dostupné bezbariérově nebo výtahem. Pokoje jsou standardně vybaveny pohovkou, křesly, psacím stolkem, telefonem, internetovým připojením, televizí LCD 82cm, vanou se sprchou a fénem.

Popis lokality

Okolí areálu hotela a tvrze je jako stvořené na aktivní odpočinek a naši hosté mají několik variant, či už pohybových nebo sportovních aktivit. Region Orlických hor a Podorlicka je známý svými cyklostezkami a kvalitními podmínkami k turistice. Hlavní trasy oblasti Podorlicka jsou pro cyklisty rozsáhlejší jako samotné Orlické hory se svými hřebeny. Nedaleko od hotelu v rámci města Letohrad jsou pro naše hosty k dispozici také tenisové kurty s umělým povrchem (umělá tráva) a možnost stolního tenisu. Letohrad také nabízí koupání na místním nově zrekonstruovaném koupališti (je zde velký plavecký bazén, dětský bazének adalší sportovní vyžití v rámci areálu).

Popis pokojů

Dvoulůžkové  pokoje kategorie „Standard“

Tyto pokoje mají velikost 20m2 a jsou moderně zařízeny. Najdete v nich rozlehlou koupelnu s vanou a velkým zrcadlem, fén, dále je koupelna vybavená toaletou a bidetem, kosmetikou a sadou pantoflí. Obývací část je vybavena posezením a TV s plochou obrazovkou. Pokoje jsou klimatizované a mají v minibaru širokou nabídku občerstvení. Samozřejmostí jeWiFi připojení a trezor na pokoji. Některé ubytovací jednotky jsou vhodné i pro handicapované hosty.

Čtyřlůžkové pokoje kategorie „Standard“

Tyto pokoje o rozloze 26m2, mají rozlehlou koupelnu s vanou a velkým zrcadlem as fénem. Obývací část je vybavena posezením a TV s plochou obrazovkou. V pokoji jsou variabilní postele pro 4 osoby. Pokoje mají v minibaru širokou nabídku občerstvení. Samozřejmostí jeWiFi připojení a trezor na pokoji. Některé ubytovací jednotky jsou vhodné i pro handicapované hosty.V těchto pokojích nelze umístit přistýlky.

Dvoulůžkové pokoje kategorie „Superior“

Pokojekategorie „Superior“ mají velikost 22m2. Najdete v nich rozlehlou koupelnu s masážní vanou a zrcadlem, fénem, dále je koupelna vybavená kvalitní hotelovou kosmetikou a sadou pantoflí. Obývací část je vybavena psacím stolem s posezením, telefonem a TV s plochou obrazovkou o velikosti 107cm. Pokoje jsou klimatizované a mají v minibaru širokou nabídku občerstvení. Samozřejmostí je WiFi připojení a trezor na pokoji. Pro hosty na pokoji této kategorie čeká malá pozornost.

Čtyřlůžkové pokoje kategorie „Superior“

Tyto pokoje o rozloze 26 m2, mají rozlehlou koupelnu s vanou a velkým zrcadlem as fénem. Obývací část je vybavena posezením a TV o velikosti 107cm. V pokoji jsou variabilní postele pro 4 osoby. Pokoje mají v minibaru širokou nabídku občerstvení. Samozřejmostí jeWiFi připojení a trezor na pokoji. Některé ubytovací jednotky jsou vhodné i pro handicapované hosty.V těchto pokojích nelze umístit přistýlky. Pro hosty na pokoji této kategorie čeká malá pozornost.

Apartmán „VIP“ pro 4 osoby

Apartmá se nachází na nejvyšším patře s výhledem na celý historický areál a nádvoří tvrze. Apartmá má moderní vybavení, zónovou klimatizaci. Rozloha apartmá je 32 m2 a je určené pro 4 osoby.

V soukromé koupelně najdete:

 • Bidet
 • Samostatní toaleta
 • Vana nebo sprcha
 • Přezuvky
 • Vířivá vana
 • Fén

Vybavení pokoje:​

 •  Minibar
 •  Psací stůl
 •  Posezení
 •  Možnost snídaně na pokoj
 •  Telefon
 •  Širší nabídka TV programů
 •  TV LCD s plochou obrazovkou
 •  Odkládací prostory
 •  Skříň nebo šatna s věšáky
 •  Klimatizace
 •  Trezor
 •  Dřevěná nebo parketová podlaha

Popis služeb

Samotná restaurace disponuje kapacitou pro 40 osob, avšak propojením s vedlejším sloupovým sálem s expozicemi lze tuto kapacitu navýšit až na 90 osob. V letních měsících je možné využít terasy pro dalších 60 osob, ze které je nádherný výhled na přilehlý rybník a cyklotrasu kolem Letohradu. Zároveň je možné díky kompletnímu vybavení zorganizovat catering v přírodě nebo grilování na nádvoří Tvrze. Restaurace je tedy ideálním místem pro speciální příležitosti jako jsou narozeniny, svatby, firemní večírky a další setkání.

V naší restauraci dbáme na kvalitu, proto naše kuchyně připravuje jídla pouze z čerstvých a lokálních surovin z regionu Orlických hor.

Předně můžeme doporučit naše degustační menu, které je pro Vás připraveno s péčí a pílí týmem lidí, kteří se starají o chuťovou, ale i vizuální stránku podávaných jídel. Tato vybraná jídla jsou vždy v souladu s aktuální sezónou, právě proto, abychom udrželi náš standard a nabízeli Vám jen to nejlepší. Vedle speciálního menu nabízíme našim hostům též stálý jídelní lístek.

Wellness studio je otevřeno denně od 9:00 do 22:00 hodin. Nabídka služeb wellness je určena pro ubytované hosty hotelu a také i pro veřejnost.

Návštěvníkům je k dispozici: hydromasážní vana, masážní parní sprchový box, finská sauna, ochlazovací sprcha a dva fitness stroje – veslovací trenažér a eliptický trenažér. Místnost je vybavena čtyřmi lehátky, barem s nápoji a LCD televizí. K dispozici je také na požádání DVD přehrávač.

V současné době jsou zpřístupněny prohlídkové trasy A, B, C i D. První trasa A – historické místnosti a sklepení se sbírkami zbraní, loveckých trofejí,  cínového nádobí a historickou kuchyní. Pod skleněnými podlahami jsou vidět hradby a zdi původní tvrze. Návštěvníci uvidí i prostory, které byly 400 let zazděné a byly objeveny při rekonstrukci. Druhá trasa B Vás překvapí krásnými prostory druhého a třetího nadzemního patra tvrze. Užasnete nad krásou výrobků z již neexistujících orlických skláren. Uvidíte originální figurální sgrafita z 16. století a historickou knihtiskařskou dílnu. Třetí je trasa C „Kouzelný les – fauna České republiky“. Čtvrtá trasa D obsahuje Archeologické nálezy při stavebních pracech na Tvrzi Orlice a další zajímavé exponáty.

Kapacita

Single 20
Double 20
Suite 3
Restaurace 1
Kongresový sál 2
Školicí místnost 1
Salonek 3

Kontaktní informace

Adresa:
Orlice 1, 56151 Letohrad

Telefon: 465 677 720
E-mail: recepce@eywan.cz

Webové stránky