Horský Hotel Friesovy Boudy

Zámek Ratměřice hotel&resort****
Hotel Zámek Ratměřice
19. 3. 2020
Wellness Hotel V Nebi
6. 5. 2020

Horský Hotel Friesovy Boudy

Kategorie: ****,  congress, wellness&spa
Lokalita: Královéhradecký kraj

Popis hotelu

Areál dvou hotelů v nadmořské výšce 1217 m ve střední části Krkonoš vám nově nabízí komplexní služby pro váš aktivní i pasivní odpočinek. Naleznete zde dětské herny a hřiště, wellness zónu, vlastní lyžařský vlek o délce 900m, luxusně vybavené pokoje a skvělou gastronomii. Z pramenu vyvěrajícího přímo na louce areálu vaříme horské pivo Fries, které vyniká jemnou chutí, tak charakteristickou pro měkkou pramenitou vodu. Díky vysoké poloze zde zažijete velkolepé a nezapomenutelné pohledy do okolí. Najdete tu i zázemí pro nejkrásnější pouti po Krkonoších včetně výletu na Sněžku.

Popis lokality

Pěší turistika Krkonoše je velmi oblíbený způsob trávení volného času během Vašeho pobytu na horách. V okolí areálu Friesovy boudy vedou turistické trasy Krkonoše a to hned několik. Jak směrem na Špindlerův Mlýn a Sněžku, tak po červené na Černou horu, do Jánských Lázní a napojením na modrou stezku pak i do Pece pod Sněžkou. Po červené stezce se dá dojít také do Vrchlabí a tam se napojit na jiné stezky, které vedou do širokého okolí jako je Žalý a Benecko (po žluté trase) nebo do Dolního Dvora a Pece pod Sněžkou (po modré). Hotelovým hostům je na recepci k dispozici mapa Krkonoše turistické trasy zdarma. Vyzkoušejte přechod Krkonoš, je to zážitek!

Popis pokojů

Dvoulůžkové pokoje

Standard

  • Pokoje jsou vybaveny sprchovým koutem, WC, televizí a fénem.

Exclusive

  • Pokoje s nadstandardní velikostí jsou vybaveny sprchovým koutem,WC,televizí, minibarem, trezorem a fénem. Do pokoje je možné dodat přistýlku.

‌Apartmány

  • Apartmány pro 4-6 osob jsou vybaveny sprchovým koutem a WC. Apartmány jsou složeny ze dvou pokojů.
  • Všechny pokoje jsou vybaveny internetovým připojením zdarma. Na obou patrech hotelu je malá kuchyňka s dřezem a mikrovlnou troubou.
  • Všechny pokoje jsou vybaveny sadou pro wellness.
  • Na recepci je možné vyzvednout si šitíčko, zapůjčit fén čin dětský set (postýlka, peřinky, chůvička).

Popis služeb

Restaurace

Restaurace hotelu Friesovy boudy nabízí speciality české domácí kuchyně v moderním pojetí, které vás zaručeně uspokojí. Její kapacita je 90 míst. Součástí restaurace je i klub s krbem a pohodlnými pohovkami, kde můžete vychutnat šálek kávy či další nápoje z hotelové nabídky. Bar nabízí standardní nápojové menu obohacené o speciální alkoholické i nealkoholické koktejly, a také pivo Fries z vlastního pivovaru. Restaurace disponuje dětskými židličkami.

Dětská herna

Herna – ráj pro děti!

Dětská herna je vybavena skluzavkou s hradem, kuličkami, hračkami a slouží i jako dětské kino. V herně probíhají výtvarné dílny a animační programy. Vaše děti si v herně najdou další dětské kamarády a prožijí zde nezapomenutelné chvíle obklopeni všemi těmi inspirativními a krásnými hračkami a hrami.

Počítačová místnost, knihovna

Počítačová místnost je vybavena čtyřmi počítači s přístupem na internet,herní konzolí nintendo wii s příslušenstvím a playstation 3. Knihovna poskytuje příjemné čtení, které můžete vychtnat v klubových pohovkách, ale také nepřeberné množství stolních a společenských her.

Kongresová místnost

Společenská místnost v přízemí sloužící jako školící (konferenční) místnost, tělocvična, místo pro soukromé posezení či sledování sportovních pořadů na promítacím plátně. Je vybavena veškerou audio-vizuální technikou potřebnou pro konání porad, konferencí, kulturních i sportovních akcí. Součástí společenské místnosti je i kulečník. Pro uzavřenou společnost zajišťujeme obsluhu z restaurace.

Pivovar

Domácí minipivovary jsou hlavními zastávkami na Krkonošské pivní stezce. P‌okud půjdete po stopách této stezky, narazíte na náš domácí minipivovar Fries. Tento domácí minipivovar se nachází přímo v penzionu Andula.

Pivo Fries vaříme z českého sladu a chmele a zakládáme si na kvalitě pramenité vody, jejíž zdroj vyvěrá na Friesových boudách. Tato voda, ze které vaří náš domácí minipivovar, dává výrobku nezaměnitelnou chuť a barvu. Naše pivo získalo ocenění Originální krkonošský produkt. Pivo pro vás připravuje náš sládek Richard Vetyška.

Kapacita

Double/Single 10
Suite 10
Restaurace 100
Kongresový sál 100
Školicí místnost 20
Salonek 20

Kontaktní informace

Adresa:
Strážné 95, 54352 Strážné

Telefon: 724 230 884
E-mail: info@friesovyboudy.cz

Webové stránky