Hotel Aplaus

Zámek Štiřín
Zámek Štiřín
19. 3. 2020
Malta Hotel
Malta Hotel
7. 4. 2020
Zobrazit vše

Hotel Aplaus

Hotel Aplaus

Kategorie: ****, wellness&spa, congress
Lokalita: Pardubický kraj

Popis hotelu

Hotel Aplaus v Litomyšli vznikl rekonstrukcí a dostavbou tří památkově chráněných objektů v historickém centru Litomyšle. Právě propojení bohaté historie se současností se staly mottem hotelu Aplaus. Zatímco architektura připomíná pět set let dlouhou historii měšťanských domů, jedinečný a moderní design hotelu Aplaus nabízí hostům nevšední zážitek, pohodlí a kvalitu. Právě vybavení interiérů odráží zájem majitelů hotelu Aplaus o současné umění a design.
Náš hotel nabízí luxusní ubytování v Litomyšli. Každý z pokojů hotelu Aplaus je jedinečný, navržen se smyslem pro detail, celek a současné trendy. Ke čtyřhvězdičkovému standardu také patří pestrá nabídka hotelových služeb, včetně pokojového servisu, praní oděvů či možnosti využití hotelového wellness centra. Možnost parkování před hotelem nebo u Klášterních zahrad na ulici Zámecká.
Hotel Aplaus je nekuřácký a možnost variantního propojení pokojů uvítají především rodiče s dětmi. Návštěvníci hotelu Aplaus mohou ocenit také nevšední výhled z pokojů na měšťanské domy v historickém jádru Litomyšle, na stále oblíbenější Klášterní zahrady s dominantami Piaristického chrámu Nalezení sv. Kříže či věží kostela Povýšení sv. Kříže.
Kvalitu gastronomických služeb by měl každý host určitě posoudit sám. Široký výběr jídel světové i tradiční české kuchyně poskytuje opravdu pestrou nabídku a zárukou může být i renomé hotelových kuchařů, se zkušenostmi z prestižních restaurantů světové úrovně.
Hotel Aplaus samozřejmě uspokojí i milovníky vína. Vinotéka našla své místo v kamenném sklepení hotelu, které lahvím s výborným obsahem poskytuje také výborné klima.

Popis lokality

Litomyšl je kulturním a historickým centrem ležícím na řece Loučné. Počátky města Litomyšle spadají do přelomu desátého a jedenáctého století, v roce 1259 obdržela osada městská privilegia. Od 14. století dochází ve městě k rozsáhlé výstavbě na klášterním návrší i pod ním. Po příchodu řádu piaristů r. 1641 vyrostly na zámeckém návrší budovy škol, koleje a piaristického chrámu.
Dominantou Litomyšle je renesanční zámek z let 1568-1581 s více než osmi tisíci originálními sgrafity. Jeho součástí je i 200 let staré barokní divadélko se souborem dochovaných kulis. V zámeckém areálu, který byl v prosinci roku 1999 zapsán na seznam UNESCO, se nachází zámecký pivovar, kde se roku 1824 narodil český národní skladatel Bedřich Smetana.
Na bohaté kulturní tradice z minulosti navazuje čilý kulturní život v současnosti, k jehož vrcholům patří Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl (první ročník se konal víc než před 50-ti lety).
V poslední době vešla Litomyšl ve známost i na poli politickém: v roce 1994 se zde sešlo 7 středoevropských prezidentů, v roce 1995 navštívil město španělský královský pár. Pozornost návštěvníků přitahuje také muzeální expozice, Smetanův rodný byt, Portmoneum – expozice malíře J. Váchala, ulice J. Váchala (stěny domu v této uličce jsou vyzdobeny sgrafitovým zpracováním Váchalových grafik z Krvavého románu), Muzeum antického sochařství a architektury a nově rekonstruované Klášterní zahrady.
Na téměř 500 m dlouhém, podloubím lemovaném, náměstí lze najít gotickou radnici a řadu renesančních i barokních domů. Mezi nejvýznamnější patří renesanční Dům U Rytířů ze 16. století, kde se nyní nachází galerie. Za vzornou péči o památky byla Litomyšl vyhlášena Historickým městem roku 2000.
Litomyšl však není „pouze“ historie, nachází se zde celá řada staveb moderní architektury. Toto desetitisícové město chce být příkladem tzv. moderního historického města.
Příkladem takových staveb je i hotel Aplaus. Svými službami se řadí mezi nejmodernější hotely na světě i přesto, že se nachází v budově, která už v předminulém století sloužila jako hospoda „Na sklípku““.

Popis pokojů

APARTMÁN SMETANA
Apartmán Smetana tvoří obývací pokoj, ložnice, hlavní koupelna a malá koupelna. Celý interiér apartmánu je laděn do světlých barev. Příjemnou atmosféru dodávají celému apartmánu dřevěné parkety.
Interiér obývacího pokoje je vybaven světlým nábytkem, který je doplněný černobílými fotografiemi. Návštěvníci mají k dispozici LCD televizi.
Z obývacího pokoje vedou dveře do prostorné ložnice. Jedna ze stěn ložnice je zdobena šedými tapetami s ornamenty, ostatní stěny jsou zdobeny černobílými fotografiemi. V ložnici se nachází druhá LCD televize.
Apartmán Smetana je vybavený dvěma koupelnami. V té hlavní se nachází samostatně stojící vana s obklady v barvě zlata. Hned za dveřmi nalezneme umyvadlo s velkým zrcadlem ve zlatém rámu. Celá koupelna je obložena šedými obklady.
V malé koupelně je sprchový kout obložený obklady v barvě zlata. Nad umyvadlem visí menší zrcadlo také ve zlatém rámu.

APARTMÁN DOBROMILA
Apartmán Dobromila tvoří obývací pokoj, ložnice, hlavní koupelna a malá koupelna. Narozdíl od apartmánu Smetana je celý interiér laděn do tmavých barev. I díky tomu má tento apartmán v obývacím pokoji velká okna, která přináší do místnosti velké množství světla. Obývací pokoj je vybaven LCD televizí.
Velká ložnice je zdobena hnědými tapetami, které jsou barevně doplněny zlatými polštáři a lampami na nočních stolcích. Naproti posteli se nachází LCD televize.
Z ložnice vedou dveře do hlavní koupelny. Hlavní koupelna je tvořena vanou a umyvadlem se zrcadlem ve zlatém rámu. Koupelna má černé obklady, které doplňují nábytek v celém apartmánu.
Malá koupelna obsahuje sprchový kout.

POKOJ DELUXE
Dvoulůžkový pokoj DeLuxe tvoří ložnice a koupelna. V ložnici je velká postel, která má hnědozlatý přehoz. V hnědé a zlaté barvě je i čelo postele, stěnu zdobí černobílá fotografie. Naproti posteli je nízká komoda s LCD televizí. Pod oknem stojí pracovní stůl. Příjemné světlo zajišťuje foto světlo.
Koupelna má tmavé obklady. Velká vana se sprchou zajišťuje pohodlí. Nad umyvadlem je velké osvětlené zrcadlo v dřevěném rámu.

POKOJ STANDARD
Dvoulůžkový pokoj nabízí ideální ubytování pro dva uprostřed Litomyšle.
Každý pokoj má vlastní koupelnu s toaletou, umyvadlem, zrcadlem a sprchovým koutem. Vchod do pokoje je řešen čipovou kartou. Dvoulůžkový pokoj Standard tvoří ložnice a koupelna. Příjemné světlo zajišťuje foto světlo.
Velká vana se sprchou zajišťuje pohodlí. Nad umyvadlem je velké osvětlené zrcadlo v dřevěném rámu.

Popis služeb

Restaurace BOHÉM

Součástí Hotelu Aplaus je restaurace Bohém se salonkem, café-bar Muuza i venkovní posezení na terase u Klášterních zahrad, s nimiž Hotel Aplaus sousedí. Restaurace i café-bar hotelu Aplaus poskytují návštěvníkům stylovou a neformální atmosféru. Ve spojení s mezinárodní i českou tradiční kuchyní nabízí Hotel Aplaus jídla i nápoje nejvyšší kvality.

Café-bar je místo jako stvořené pro přátelská setkání u vína, kávy se zákuskem či koktejlů po celý den. Vinotéka Hotelu Aplaus umístěná ve sklepení hotelu nabízí pestrý výběr vín.

Hotel Aplaus a jeho personál zajišťuje rauty, recepce, svatební hostiny a jiná přátelská či společenská setkání, dle vašich přání.

CAFÉ BAR MUUZA
Café Bar Muuza se nachází v přední časti hotelu Aplaus. Příjemné prostředí s moderním designem je to nejlepší pro večerní posezení s přáteli. Profesionální obsluha Vám ráda doporučí skvělá česká i zahraniční vína či připraví míchané nápoje.
S příchodem zimního období nás tu najdete vždy od středy do soboty od 16:00 do 1:00. Vstup je bezbariérový, plně klimatizovaný. V případě zájmu Vám rádi Bar rezervujeme a připravíme oslavu dle Vašich přání.
Café-bar je místo jako stvořené pro přátelská setkání u vína, kávy se zákuskem či koktejlů po celý den.

WELLNESS
Naše malá, avšak útulná relaxační zóna vám dovolí vypnout a zapomenout na starosti a strasti všedního života. Můžete zde využít masážních služeb zkušených masérů nebo si prostě jen tak posedět a dobít energii v sauně nebo vířivé vaně. Od této pohody vás dělí jediné – vybrat si proceduru a termín.

Služby na recepci
Individuální přihlášení/odhlášení
Úschova zavazadel
Rezervace vstupenek
Turistické informace
Recepce 24 hodin denně
Úklidová služba
Čištění bot
Služba žehlení
Služba praní

Kapacita

Single 23
Double 23
Suite 2
Restaurace 1
Školicí místnost 1
Salonek 1

Kontaktní informace

Adresa:
Šantovo nám. 181, 570 01 Litomyšl, Česko, 57001 Litomyšl

Telefon: 461 614 900
E-mail: recepce@hotelaplaus.cz

Webové stránky