Hotel Golden Angel

Vila Lanna
11. 11. 2020
Hotel Olga
15. 12. 2020

Hotel Golden Angel

Kategorie: ***
Lokalita: Hlavní město Praha – Praha 1

Popis hotelu

Butikový Hotel Golden Angel se nachází v historické budově, která prošla od svého počátku mnoha rekonstrukcemi. Nejvýznamnější rekonstrukce proběhla v 18. století spojením původních budov v jeden celek a otevřením hostince Na nové hospodě, ve kterém pobýval během své první návštěvy Prahy i Wolfgang Amadeus Mozart.

V průběhu 19. století došlo k přestavbě původního hostince na hotel v klasicistním stylu pod názvem U Zlatého anděla, kde byly ubytovány tehdejší význačné osobnosti evropské společnosti jako Dánská královna, Řecká královna, král Saský a Hanoverský, ruský revolucionář Michail Alexandrovič Bakunin či španělská tanečnice Pepita de Oliva.

Své původní podoby nabyl hotel rekonstrukcí dokončenou v roce 2007, díky které se z budovy opět stal luxusní hotel disponující 62 pokoji, vkusně sjednocující architekturu 14. až 21. století.

V současnosti nabízí Hotel Golden Angel ubytování v celkem 36 pokojích, které se nachází v prvním a druhém patře budovy.

Popis lokality

3-hvězdičkový Hotel Golden Angel se nachází v historickém centru Prahy v Celetné ulici, přímo u Prašné brány a Obecního domu. Nejvýznamnější turistické památky, jako je Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, Karlův Most či Židovská čtvrť jsou vzdáleny do 15 minut chůze, Pražský hrad cca 40 minut pěšky či 20 minut městskou hromadnou dopravou.

Popis pokojů

V hotelu se nachází celkem 14 pokojů typu Superior o velikosti od 22m2 a jsou vhodné pro maximálně 2 osoby. Dále se v hotelu nachází celkem 22 pokojů typu Suite (Junior Suites, Rodinná Apartmá a Exekutivní Apartmá) o velikosti 31-110m2, které jsou vhodné pro 2-4 osoby.

S ohledem na historický charakter budovy je každý pokoj odlišný a specifický, což podtrhuje jejich originalitu. Odlišnost pokojů se projevuje nejen v zařazení do různých kategorií, ale i v jejich velikosti, rozvržení či použitých barvách.

Popis služeb

Zcela nekuřácký Hotel Golden Angel nabízí služby concierge, parkování, službu praní prádla, WIFI je dostupná zdarma v celém hotelu. Dále nabízíme zajištění výletů/vstupenek aj., s čímž Vám pomůže náš vícejazyčný personál. Ve všech hotelových pokojích jsou k dispozici minibary s balenou vodou, kávou a čajem zdarma, rychlovarné konvice, TV, klimatizace, trezory, fény atd. Samozřejmostí je i poskytnutí  ložního prádla, ručníků a hotelové kosmetiky. Úklid pokojů je poskytován zdarma každý den. V hotelové recepci je rovněž možnost bezplatného zapůjčení deštníků, adaptérů, žehliček aj. či využití hotelového trezoru či bankomatu. Bufetová snídaně je podávána denně od 7:00-10:00.

Kapacita

Double 14
Suite 22
Restaurace 1
Školicí místnost 1
Salonek 1

Kontaktní informace

Adresa: Celetná 588/29, Praha 1, 110 00

Telefon: 722 201 072
E-mail: reception@hotelgoldenangel.com

Webové stránky