Hotel Monínec

Hotel Imperial
23. 10. 2020
Botanique Hotel Prague
31. 10. 2020

Hotel Monínec

Kategorie: ***, congress, wellness&spa
Lokalita: Středočeský kraj

Popis hotelu

Hotel Monínec leží na Javorové skále 70 km jižně od Prahy nedaleko města Sedlec-Prčice. Je nejvyšším bodem v ose Praha–Šumava ve výšce 723 m.n.m. Z hotelu je krásný výhled na krajinu Českého Meránu a České Sibiře. Hotel nabízí komfort i pohodu uprostřed přírody a je vhodný pro relaxaci, soukromé akce i uspořádání firemních akcí, seminářů a konferencí. V hotelu je 84 lůžek. Hosté mohou využít wellness, restauraci s terasou, konferenční sál a salonek. Za hotelem je prostorné parkoviště. Novou atraktivní součástí hotelu jsou Terasy Monínec s venkovním bazénem, dětským hřištěm a Café barem.

Popis lokality

V okolí Monínce se nabízí mnoho výletů ať už na kole, pěšky nebo autem. V létě sportovci ocení hlavně velké množství cyklotras, ale také zábavné atrakce přímo v areálu. Mezi ně patří například bikepark s několika trasami vhodnými jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky, děti i ženy.

Přímo v areálu se můžete zabavit v Aktivity parku Monínec, na atrakcích jako je vodní maxiskluzavka, obří kuličková dráha, trampolíny, tubing, discgolf, lanový park, horské koloběžky, tenis, volejbal a další. Jen pár minut pěší chůze od spodní stanice lanovky se nachází přírodní koupaliště Pilský rybník a k letnímu osvěžení je možné využít také venkovní bazén u Hotelu Monínec.

Rodiny s dětmi také ocení moderní dětské hřiště, které se nachází u Hotelu Monínec. Mnoho návštěvníků k nám jezdí také za golfem, který si vychutnávají na nedalekém hřišti Čertovo Břemeno. Monínec leží v srdci České Sibiře a kombinace jejího mikroklimatu, severní stráně a nadmořské výšky tvoří z Monínce jedinečný přírodní ledovec. V zimním období je zde pro lyžaře i snowboardisty hned několik sjezdovek. Na vrchol 1,2 km dlouhé sjezdovky vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Lyžařská škola nabízí výuku dospělým i dětem ve dvou skiparcích. Samozřejmostí je absolutní zázemí s kompletním vybavením pro zimní sporty včetně půjčovny i skiservisu. Areál je navíc vybaven nejmodernější zasněžovací technologií umožňující výrobu sněhu při teplotách nad nulou. Monínec je proto ideálním místem pro lyžování nedaleko Prahy.

Popis pokojů

Hotel nabízí 22 dvoulůžkových pokojů, 8 třílůžkových pokojů, 4 třílůžkové pokoje s přistýlkou. Zároveň jsou k dispozici také pokoje typu Family room.

Disponujeme několika pokoji s velkorysou terasou a úchvatnou vyhlídkou do krajiny. Další pokoje mají severní směřování oken s výhledem do údolí, na jižní straně jsou pokoje směřovány do klidného lesa.

Popis služeb

Restaurace hotelu Monínec nabízí tradiční česká jídla i speciality pro mlsné jazýčky. Snažíme se používat místní suroviny, vylučujeme polotovary, dochucovadla a instantní náhražky. Při vytváření jídelníčků vycházíme z toho, že se nacházíme v lesích, takže v našich jídlech najdete houby, borůvky, lesní plody. Na podzim a v zimě zařazujeme zvěřinové maso.

Wellness s nejkrásnějším výhledem najdete v suterénu Hotelu Monínec. Díky velkoplošným oknům můžete z pohodlných lehátek hltat panoramatický výhled do údolí Českého Meránu.

Využít zde můžete vnitřní bazén, vířivku, saunu anebo si dopřát třeba masáž! Vnitřní bazén má kompaktní rozměry je vhodný čistě pro regeneraci nebo dětskou zábavu.

Kapacita

Double 22
Restaurace 1
Kongresový sál 1
Školicí místnost 1
Salonek 1

Kontaktní informace

Adresa:
Monínec 7, Sedlec – Prčice 257 91

Telefon: +420 314 004 539
E-mail: rezervace@moninec.cz

Webové stránky